Radny Adam Grzanka, Nowa Huta i empatia obywatelska.

Radny Adam Grzanka, Nowa Huta i empatia obywatelska.

29 marca 2024 0 przez Adam Grzanka

Radny Adam Grzanka i empatia obywatelska.

Empatia obywatelska

Czyli zdolność wczucia się w problemy i sytuacje innych mieszkańców rejonu. Przejawia się szacunkiem we wpisach , a przede wszystkim rozsądnym kwestionowaniu potrzeb które nas nie dotyczą. Marzy mi się społeczność w Nowej Hucie, w której „samochoodziarze” szanują rowerzystów. „Tramwajowcy” wspierają „samochodziarzy” w szukaniu miejsc parkingowych

Radny Adam Grzanka

Co ciekawe i na ile ufać Googlowi to taki termin dopiero ja stworzyłem. Empatia obywatelska, pamiętam jak eksplorując grupy wiązane z Nową Huta byłem powalony wzajemnymi złośliwościami i kwestionowaniem potrzeb niektórych uczestników

Masakracja i zaoranie, ale czy słusznie???

Na radnego Kandyduje a nie ma samochodu.

Dokładnie, moim podstawowym środkiem transportu jest komunikacja miejsca, ale mimo to rozumiem np rozpacz ludzi którzy nie mają możliwości zaparkowania. Empatia obywatelska, to właśnie cecha która, powinna pomóc w budowaniu społeczności ludzi szanujących potrzeby innych.

Radny Adam Grzanka empatia obywatelska nowa huta

Zaczyna się od niekliknięcia

Empatia obywatelska to zwyczaj nieklikania tej durnej ikonki „hahaha”, nawet wtedy kiedy problem nas nie dotyczy. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. O zdrowym rozsądku to już osobny artykuł powinienem napisać.

Radny Adam Grzanka , a dokładniej to kandydat na radnego.

Bardzo chciałbym i marzę o tym, aby społeczność w Nowej Hucie, jak i ta metaspołeczność, czyli jej odpowiednik w sieci, była bardzo empatyczny obywatelsko. Pamiętajmy społeczność to zespół naczyń połączonych. Dobra społeczność to dobra dzielnica. Zdaję sobie sprawę z tego,, że sieć kipi konfliktami, ale pamiętajmy cechą konfliktów są nagłe zmiany ich wektorów. Oponent może stać się przyjacielem , tylko może czasem bycie oponentami jest miekonieczne,

Kultura obywatelska

O tym nowym zupełnie terminie napiszę, bo właśnie się stworzył.Mam za to konkretny przykład ja jej brak. Mam wrażenie , że demokracja nie musi być wolną amerykanką – proste.

1 tablica ogłoszeniowa 1 radny 1 plakat – i to w określonym rozmiarze

Tyle !!!!!! Robi się kulturalnie a jest denkratycznie

Ja wiem , że kto bogatemu zabroni. Ale ieszanie plakatów o rozmiarach połowy tablicy bądź kilku, lub jak wyżej zaklejanie, jest dalekie od kultury wyborczej i empatii obywatelskiej- według mnie.

PS Pani Kandydatka przeprosiła mnie za sytuacje we wpisie

Rady Adam Grzanka baba z pisu
Godzina wystarczyła aby baba z pisu mi plakat zakryła, nie jednym a dwoma plakatami

Już w fazie wyborczej mam poczucie , że kilka prostych zasad i Kraków oraz Nowa huta będą lepsze

Radny Adam Grzanka empatia obywatelska kultura wyborcza

Reklama obywatelska.

To kolejny termin który chciałbym na stałe wprowadzić to zwyczajów nas mieszkańców Nowej huty. O ppomyśle w tej sprawie napiszę osobny tekst.

Większość moich akcji robię charytatywnie, więc będzie mi miło jeśli otrzymam kawową docenkę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kawa z Grzanką
Kawa z Grzanką
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli Ci się podobało oceń mnie proszę dobrze w Googloo. Dziękuję 🙂

https://g.page/r/CT1yofLN4NjTEBM/review – jestem linkiem

Radny Adam Grzanka