Konferansjer Kabaretowy, morfologia i działanie.

Konferansjer Kabaretowy, morfologia i działanie.

21 lutego 2023 0 przez Adam Grzanka

Kolejnym Typem Typów jest konferansjer kabaretowy, czyli w skrócie taki co nie musi być elegancki, ani merytoryczny , ale ma być zabawny.

Odkąd współuczestniczę w scenie kabaretowej ewolucja gatunku jest przeogromna. Jedynym w miarę stabilnym elementem jest właśnie konferansjerka kabaretowa.

Przegląd kabaretów PAKA rok 1997

Kabaret, a właściwie tylko Formacja Chatelet zdobywa Grand Prix. Wtedy jeszcze nie używaliśmy nazwy kabaret, bo się za takowy nie uważaliśmy.

Konferansjer Kabaretowy, cała zgraja kabareciarzy na festiwalu PAKA
Cała paka na PACE

Konferansjerzy końca tysiąclecia

Paką oczywiście rządził wtedy Piotr Bałtroczyk. Geniusz Punkowskiej konferansjerki. Piotr jednak najbardziej zaskoczył mnie swoim poważnym obliczem. To niesamowity człowiek o zaskakującej wrażliwości.

konferansjer Kabaretowy-Adam Grzanka PAKA Kabaretowy Matrix

Maciek, zanim stał się Maciejem Stuhrem

Co to był za przegląd, przegrali z nami Kabaret Po-żarcie Maćka Stuhra i kabaret Moralnego Niepokoju, ten ostatni się na nas obraził aż to festiwału FAMA, na którym też zdobyliśmy nagrodę.

Mimoże wtedy nawet nie myślałem, że zostanę konferansjerem, miałem okazję uważnie przypatrywać się najlepszym.

Andrzej Poniedzielski. To niesamowite uczucie, być na jego występnie. Widzowi paruje mózg, a Andrzej z gracją reneruje takie zwroty i myśli, że jedyne co jest pewne to to, że na koncu będzie mądrze i zabawnie. Myślę że po wieki będzie cytowany. Właściwie jego konferansjerkę bardziej nazwałbym filozoficzną, kabaretowa to zbytnie uproszczenie.

Artur Andrus. Niesamowita klasa na scenie i poza nią. Wielokrotnie z Kabaretem Formacja Chatelet i Arturem Andrusem współtworzyliśmy kabaretony i zawsze było super , Artur Andrus jako Ramstein bezcenny

Konferansjerzy Kabaretowi Artur Andrus i Adam Grzanka w Nowej Hucie
Artur Andrus i Adam Grzanka w Nowej Hucie

Artur Andrus w Nowej Hucie. Tym razem nie jako konferansjer kabaretowy , ale jako prezenter TV. „Z Andrusem po Galicji”

Mariusz Kałamaga. Nawet nie potrafię tego człowieka jakoś jednoznacznie określić . Jest w nim jakieś dobro i scenicznie i poza sceną.

Konferansjer kabaretowy - konferansjerzy Adam Grzanka i Adam Małczyk oraz Grzegorz Halama

To plejada Gwiazd oczywistych w kategorii Konferansjer kabaretowy, ale właściwie jest jeszcze wielu jak sobie d=przypomnę to dopiszę. Jeśli macie jakies typy typów to też poprosze , bo mogłem cos przeoczyć

Konferansjer Kabaretowy Adam Grzanka, Tak uważam się za konferansjera kabaretowego. Ze względu na pochodzenie i zamiłowanie. Jednak zawsze marzyłem , aby przy okazji zapowiadania, pójść trochę dalej. Najbardziej kabaretowa wersja konferansjerzenia to duet z Adam Małczyk czyli Adamów dwóch

Konferansjer Kabaretowy-zastosowanie

Większość moich akcji robię charytatywnie, więc będzie mi miło jeśli otrzymam kawową docenkę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kawa z Grzanką
Kawa z Grzanką
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli Ci się podobało oceń mnie proszę dobrze w Googloo. Dziękuję 🙂

https://g.page/r/CT1yofLN4NjTEBM/review – jestem linkiem


konferansjer kabaretowy zastosowanie. Właściwie bardzo uniwersalne , od pikników po kabaretony oczywiście. Będąc organizatorem zastanowiłbym się czy takowy nada się np na koncerty. Na pewno Mariusz Kałamaga bez problemu sobie poradzi z takowym, gdyż sam jest przesiąknięty koncertami, aktywnie i pasywnie.