Nowa Huta zniknięcie tajemnicze stołu do ping- ponga na osiedlu Szkolnym.

Nowa Huta zniknięcie tajemnicze stołu do ping- ponga na osiedlu Szkolnym.

17 lutego 2023 2 przez Adam Grzanka

Nowa Huta zniknięcie stołu do ping ponga. Na osiedlu Szkolnym, w wyniku ” rewitalizacji” placu zabaw dla dzieci, zniknął stół do ping ponga. Był i znikł.

Oczywiście niby sprawa blacha, ale jednocześnie pokazująca, że dziwne rzeczy mogą się dziać już na szczeblu tak lokalnym jak osiedle. Mnie jest po prostu szkoda , bo lubiliśmy się przy tyn stole z synem bawić, podobnie jak inne osiedlowe dzieci. Chyba sprawą ważna jest możliwość uprawiania sportu i to na poziomie osiedla.

Nowa Huta zniknięcie tajemnicze stołu. – optymistycznym finałem akcji którą opisuję, będzie oczywiście nowy stół, adekwatny do wizji nowego placu zabaw i ceny za ten dziecięcy przybytek. O czym poniżej

Nowo Huta zniknięcie tajemnicze.Na ogół piszę o sprawach pozytywnych , albo zabawnych,pokazujących Nową Hutę jako wspaniałe miejsce, wiec jakoś tym bardziej dziwnie pisać o zwykłej fuszerce. Czyjej nie wiem ,ale sprawa bardzo dziwna.

Nowo Hutu osiedle Szkolne
Czyżby promieniowanie magicznego miejsca?

Przyznam, że nie interesowałem się sprawami lokalnymi stosując zasadę . Domniemanego współczynnika zaufania wobec radnych i działaczy. Jednak chyba się to zmieni z powodu wspomnianego stołu.

Nowa Huta, tajemnicze ławeczki. Co prawda nie mam zdjęcia na nich ale usytuowanie sugeruję że były to ławeczki nowych czasów. Kij że widok na tramwaje, ale siedzący ładnie wyglądał na tle

Placów zabaw w Nowej Hucie jest cała masa, podobnie jak i inwestycji. Tych ostatnich pięknie prezentowanych w sieci sporo podobnie jak i spijających z nich miody sukcesu „autorów”

To jest fenomen , bo albo to genialne albo kuriozalne

Nowa Huta zniknięcie tajemnicze

Było to tak. Mamy oczywiście plac zabaw, często tam z synem bywam z wiadomych powodów. Jednym z nich jest gra w ping ponga. Plac zabaw tej zimy przeszedł gruntowną rewitalizacje , ale niestety i dewastację. Idziemy patrzymy a stołu do ping ponga, kamiennego solidnego w dobrym stanie niema.

Nowa Huta zniknięcie tajemnicze- konsultacje społeczne. Stanisław Moryc, twierdzi, że stół usunięto w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych.

mieszkańcom rzekomo przeszkadzały libacje alkoholowe w okolicy stołu do ping ponga

Nowa Huta tajemnicze zniknięcie stołu , miejsce potencjalnych libacji
Stołu do p-p nie ma , ale ja tu widze potencjał libracyjny.

Sprawa jest rozwojowa , ale na chwilę obecna akcja jest jakaś dziwna. Dość gorąco jest na forum mieszkańców. Stół zniknął . podobno po konsultacji społecznej .Bardzo to dziwne bo ankieta która zrobiłem na forum pokazuje miażdżącą różnicę głosów na korzyść istnienia stołu na terenie placu zabaw.

Nowa huta tajemnicze zniknięcie ankieta
Ciekawe oblicze demokracji

Przyznam , że jest dla mnie szokujące jak ten nieszczęsny stół mógł po prostu zniknąć. Stąd też ten wpis aby Państwo pilnowali sobie osiedli przed tego typu rewitalizacjami. Mam nadzieję , że sprawa zakończy się powrotem stołu , bo jeśli nie to rewitalizację placu zabaw mogę uznać za fuszerkę podobną do tej nazwaną Nowu Hutu .

Nowa Huta koszt remontu placu zabaw
Koszt remontu placu zabaw , mało nie wyszło to i na stół powinno wystarczyć

Były tez obietnice szumne, podwyższenia górki , aby dzieciaki mogły zjeżdżać. To samo, jakaś dziwna akcja a górka chyba nawet niższa. Plac jest ładny i eko ale bez stołu , lepszej górki i statek zabawowy też jakiś skromniejszy. Podobno poprzedniemu się skończyły atesty. Co jest grane ? Nikt mi nie wówi, że prawdą jest, że górki zrobić za jednym razem niemożna tylko nadsypywać trzeba. Tu przyznam że radni przyznali, że jest źle

Nowa Huta tajemnicze zniknięcie górka malutka
Trzeba mieć niezły zjazd żeby tu zjechać

Nowa Huta zniknięcie tajemnicze

Bardzo dziwne to wszystko i na pewno bardzo kosztowne. Nie znam się na procedurach samorządowych ,ale chyba chętnie się zapoznam, bo coś one mało transparentne, a już na pewno niekorzystne dla dzieciaków.

To bardzo dziwne że z miejsca które ma być dla dobra dzieci usunięto stół który jest dla dobra dzieci, bo przeskzadzał jakiejś garstce ludzi.

Skrócone „faktarium” zdarzenia

 • Ogródek i stół i mała górka, na stole ping pong, gra syn i córka.
 • Pojawia się pomysł powiększenia górek osiedlowych
 • Zaczyna się remont rewitalizacja, czy coś.
 • Kończy się remont.
 • Stół znika
 • Zaczyna się zamieszanie na forum
 • wyjaśnienia dziwne
  • a) stołu nie ma bo były konsultacje społeczne i mieszkańcy wyrazili zdanie że niepotrzebny- bardzo to dziwne, kto jak co
  • b) stołu nie ma bo zniknął z planów i nikt tego nie zauważył – jeszcze bardziej dziwne
  • c stołu nie ma bo wieczorami na nim piją – nie na stole to na ławce będą
 • Pojawia się cała masa dziwnych wyjaśnień i nawet nie wiadomo gdzie stół jest. Po prostu zniknął
 • ciekawe jest stanowisko lokalnych radnych. Jeden upiera się, że stół przeszkadzał mieszkańcom- dziwne o w Ankiecie ponad 90% opowiedziało się za. Drugi uważa że przeoczył stół, dziwne.

Mieszkańców osiedli zachęcam do kilku rzeczy

1 Kontrolowania przebiegu rewitalizacji i innych remontów, bo Wam przysłowiowy stół do ping ponga zniknie.

2 Zastanowienia się czy wszystkie inwestycje są zasadne , czy tylko na papierze ładnie wyglądają

3 Skontrolowania czy przypadkiem na forach i grupach nie dochodzi do jakiś manipulacji. Każdy kto operuje na FB wie, jak można przykuwać bądź odkuwać atencję.

Chciałem transparentnie

W jednym z komentarzy radnego przeczytałem, że trzeba było to sprawdzać , kiedy był czas na wnioski.

W życiu by mi nie przyszło do głowy, że można bez powodu usunąć stół do ping ponga. Który jest solidny i w dobrym stanie. Ciekawe gdzie on teraz jest.

2 Kolejny a wg mnie bardzo dziwny argument. Zostały przeprowadzone w tej sprawie konsultacje społeczne

odpowiadam co jak gdzie z kim . Ja mieszkam na sąsiednim podwórku i o niczym nie słyszałem , a stworzona przeze mnie ankieta jasno pokazuje że stanowisko mieszkańców jest zupełnie inneg

I tak na koniec

1 jak my tak na szczeblu lokalnym będziemy funkcjonować , to raczej nie spodziewajmy się wspaniałego rozwoju dzielnicy

2 Jeżeli sprawy dotyczące mieszkańców i przysłowiowego stołu będą, tak ” demokratycznie przeprowadzane” to ja się serio zaczynam obawiać.

3 Sugeruje jakąś spójność wizji, bo w sprawie stołu Stanisław Moryc upiera się , że były konsultacje społeczne . Jakoś protokołu niema , a przypominam ankieta na grupie mówi coś skrajnie innego. Radny Pawlik, który co dziwne jest jedynym administratorem forum mieszkańców osiedla twierdzi, że zniknięcia stołu nie zauważył- jeszcze bardziej dziwne

Nowa Huta znikniecie. Sprawa jest rozwojowa i powiem, że tego stołu to nie odpuszczę, bo tak nie można ludziom robić. Jeśli Państwo macie na oku podobne akcje piszcie bo kto wie , czy to nie wierzchołek góry lodowej

Ja tego po prostu nie rozumiem , tle pięknych akcji ludzie robią, często charytatywnie, a tu takie

PS Chętnie poznam koszt inwestycji, albo raczej dowiem się. W końcu wszystko powinno być transparentne.

Mieszkańcy pamiętajcie nic o na s, bez nas.

Górkę odpuszczam, gdyż faktycznie radni posypali głowę popiołem

Nowa Huta zniknięcie

Pytania możliwe

1 Panie przecież był czas wniosków .

odp W życiu by mi nie przyszło do głowy żeby tego stołu pilnować

2 Były konsultacje społeczne w tej sprawie

Odp Co jak gdzie kiedy ? Dziwne skoro 90% ankietowanych jest za

3 stołu nie ma bo pili , podobnie jak tam gdzie szachy

Odp i pić będą , nie sądzę żeby stół do ping ponga korelował z ilością spożywanego alkoholu

Nowa Huta zniknięcie
Nowa Huta zniknięcie

Nowa Huta zniknięcie, serio ? tak to ma wyglądać? To co jeszcze ma zniknąć , żeby nie przeszkadzało?

Ciąg dalszy będzie. Mam nadzieję że ze szczęśliwym powrotem stołu, ciekawe gdzie on teraz jest. Przepraszam też za noedoskonałości tesktu ale jest pisany dość szybko

Świadomie nie używam nazwisk Radnych zbyt często, wierzę w powrót stołu , a nie chcę im czarnego PR robić gdysz dobrze służą dzielnicy i idealistycznie zakładam że to jednorazowy błąd. Dziwny bo panowie radni doskonale wiedzą gdzie mieszkam i że mam syna który jest zainteresowany bardzo placem zabaw

Nakoniec żeby ie było że zamulam

Nowa Huta tajemnicze -requiem
Trochę to pachnie Bareją

PS Żeby nie było . Nie szukam winnych tylko rozwiązania, czyli stołu w ogródku.

Większość moich akcji robię charytatywnie, więc będzie mi miło jeśli otrzymam kawową docenkę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Kawa z Grzanką
Kawa z Grzanką
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli Ci się podobało oceń mnie proszę dobrze w Googloo. Dziękuję 🙂

https://g.page/r/CT1yofLN4NjTEBM/review – jestem linkiem

Nowa Huta zniknięcie